Офіс з просування експорту

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ В УМОВАХ ВІДКРИТОГО ГЛОБАЛЬНОГО РИНКУ

Офіс з просування експорту (Export Promotion Office) – консультативно-дорадчий орган Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), який було започатковано Наказом МЕРТ №1861 від 03 листопада 2016 року в якості “єдиного вікна” допомоги українським експортерам в отриманні доступу до зовнішніх ринків.​

Активна діяльність Офісу починається з грудня 2016 року після підписання багатостороннього Меморандуму між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і проектом Agriteam Canada «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) та фондом Western NIS Enterprise Fund, який фінансує проекти та ініціативи з проведення реформ в Україні. ​

Розвиток експорту є пріоритетним напрямком діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в 2017 році та є складовою програми роботи Кабінету Міністрів України до 2020 року. Офіс з просування експорту став важливою основою системи підтримки експорту в Україні над якою працює Міністерство.

В рамках фінансованої ЄС Програми «EU4Business» у грудні 2017 року  ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» підписав з Європейським банком реконструкції та розвитку договір про запуск проекту «Консолідація експортного потенціалу та сприяння доступу на зовнішній ринок малого та середнього бізнесу України» у співпраці з експертами, що входять до складу робочої групи Офісу з просування експорту.

Головна мета проекту – поліпшити доступ українського малого та середнього бізнесу до зовнішніх ринків за допомогою:

  • Формування унікального позиціонування країни для промоції на зовнішніх ринках;
  • Проведення аналізу міжнародного ринку, дослідження можливостей та обмежень;
  • Розвитку потенціалу місцевих консультантів та малого і середнього бізнесу для їх участі в просуванні експорту;
  • Сприяння ефективній участі місцевого МСБ у міжнародних торгових виставках та місіях;
  • Сприяння доступу до інформації. 

Стратегічна мета Офісу з просування експорту  підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на зовнішніх ринках шляхом:

  • розвитку експортних компетенцій українського бізнесу;
  • промоції українських товарів та послуг за кордоном;
  • надання допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом.​

Ключові напрямки роботи:

  • інформація та аналітика;
  • експортний консалтинг;
  • освітня платформа;
  • бізнес-можливості;
  • міжнародні державні закупівлі;
  • B2G майданчик;
  • платформа SheExports.

Досягнення Офісу з просування експорту

Освіта для експортерів

Офіс з просування експорту розробив освітні продукти для бізнес-кіл та експортерів України. Офісом було проведено тридцять чотири освітні заходи протягом десяти місяців. У партнерстві з Урядом Естонії в листопаді 2017 року відбувся запуск дворічної дворівневої програми «Експортна Революція». В межах роботи освітнього напряму планується відкриття Експортної Академії, яка орієнтуватиметься на розвиток людських компетенцій у сфері експорту.

Бізнес-можливості

Офісом було організовано вісім торгових місій та дві виставки для сто дванадцяти українських компаній у країнах, які цікавлять українських експортерів. В межах напряму для українських виробників проведено більше тисячі бізнес-зустрічей закордоном та сформовано більше 1500 іноземних контактів для налагодження співробітництва між українськими експортерами та закордонними імпортерами. Зокрема п'ятсот українських виробників скористались розробленими експертами Офісу прогнозами щодо дев'яти зовнішніх ринків та експортним аналізом.

Експортний консалтинг

Двісті шістдесят п'ять українських експортерів скористались послугами Офісу з просування експорту з експортного консалтингу. Для зручності експортерів експерти Офісу сформували зручне портфоліо послуг, яке відповідає запитам українських експортерів. Індивідуальні консалтингові послуги отримали сорок три українські компанії, які скористалися допомогою у розробці стратегії виходу на інозмені ринки для покращення своїх експортних показників. Офіс також налагодив мережу з сімдесяти двох висококваліфікованих закордонних і місцевих консультантів, які надають послуги у сорока двох державах, та можуть забезпечувати українських виробників актуальними даними про кон’юнктуру необхідного для них ринку. Сто вісімдесят п'ять українських експортерів вже використали новий інструмент Enterprise Europe Network (EEN), який націлений на розширення експорту продукції, що виробляться; більше трьохсот виробників були протестовані на готовність до експорту.

Платформа B2G

Платформа B2G розроблена як ефективний майданчик для ведення діалогу між владою та бізнесом. Важливим інструмент B2G є координація Ради з просування експорту при МЕРТ. Протягом року на основі платформи сформовано спільноту з більше тисячі двохсот учасників. До спільноти входять представники бізнесу, центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, асоціації й торгово-промилові палати для дієвої комунікації й ефективного реагування на запити експортерів.

Напрям з міжнародних публічних закупівель GPAinUA

Завдяи експертам напряму українська компанія вперше перемогла у тендері GPA. Крім того, команда GPAinUA допомогла державному підприємству ДГЗП “СпецТехноЕкспорт” виграти тендер та підписати дворічний контракт з європейською компанією. Міжнародні публічні закупівлі відкривають українським компаніям доступ до сорока п'яти ринків об’ємом в 1,7 трлн. дол.

Платформа SheExports

Офіс створив платформу SheExports з метою збільшення участі жінок в експорті для розвитку української економіки за допомогою покращення компетенцій у міжнародній торгівлі та інноваційному підприємництві. Протягом дев'яти місяців SheExports перетворилася у повноцінний проект, який працює над напрямами розвитку затребуваними жінками-підприємницями. Влітку 2017 року Офіс з просування експорту в рамках Платформи SheExports здобув статус верифікатора ініціативи SheTrades Міжнародного торгового центру (ITC), метою якої є об’єднання одного мільйона жінок-підприємниць  до 2020 року.

Детальніше про діяльність Офісу з просування експорту у 2017 році.

КОНТАКТИ:

Адреса: вул. Грушевського, 12/2, оф. 369 Київ, Україна​

Тел:     +38 044 253 6131

Веб-сторінка: www.epo.org.ua

E-mail: іnfo@epo.org.ua - загальні питання 

Export@epo.org.ua -  послуги для експортерів

Opportunities@epo.org.ua - бізнес–можливості 

Education@epo.org.ua  – освіта для експортерів

exportcouncil@me.gov.ua – робота Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку

GPAinUA@gmail.com – питання міжнародних державних закупівель (GPA)

Соцмережі: 

https://facebook.com/ExportPromotionOffice 

https://twitter.com/EPOUkr

https://www.linkedin.com/company-beta/17997794/