Проєкт «TIPSTER: Торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання»

Фонд підтримки реформ в Україні під парасолькою проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA розпочинає підпроєкт «TIPSTER: Торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання».

Проєкт TIPSTER реалізується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці  ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності та стійкості українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ до ЄС.

Головна мета проєкту – допомогти українським виробникам і підприємствам покращити їхній потенціал для експорту товарів і послуг шляхом розробки детальної національної експортної політики у тісній співпраці з Міністерством економіки України та іншими державними та недержавними організаціями для сприяння торгівлі та посилення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств на зовнішніх ринках. 

Проєкт поділений на 4 основні компоненти:

  1. Підтримка рамкових умов міжнародної торгівлі на національному рівні у тісній співпраці з Міністерством економіки України.

  2. Підтримка реформи інтелектуальної власності в України.

  3. Технічне регулювання та регуляторна політика. 

  4. Підтримка заходів з промоції експорту. 

В ході реалізації проєкту передбачається:

  • вдосконалення рекомендацій щодо експортної політики визначення стратегічних орієнтирів політики розвитку промисловості,  включаючи період відновлення

  • сприяння Міністерству економіки України у розвитку виробництва експортних товарів в Україні та просуванні експорту;

  • надання консультаційної та експертної підтримки органам державної влади та установам, які відповідальні за гармонізацію зовнішньоекономічної політики України відповідно до нового статусу України, як кандидата на членство в ЄС, а також імплементацію Угоди про Асоціацію України з ЄС у сфері торгівлі;

  • проведення форумів та інформаційних кампаній з питань технічного регулювання; 

  • впровадження реформи сфери інтелектуальної власності (IP) та розробка стратегії розвитку IP в Україні; 

  • створення сприятливих умов для розвитку торгівлі;

  • надання допомоги МСП у встановлені прямих В2В контактів з потенційними партнерами з ЄС (шляхом організаційної підтримки їхньої участі у торговельних місіях, виставках та навчальних поїздках).

Таким чином, проєкт TIPSTER спрямований на зміцнення інституційних та регуляторних умов в Україні, що допоможе покращити конкурентне середовище для бізнесу та постачальників послуг. Це допоможе розкрити експортний потенціал українських МСП, сприятиме відновленню економіки, зростанню та розвитку країни, створенню робочих місць, а також міжнародній та регіональній інтеграції під час війни.