Експерт з розвитку торгівлі та експорту

Фонд підтримки реформ в Україні відкриває конкурс на вакансію ЕКСПЕРТА з розвитку торгівлі та експорту для програми «TIPSTER: торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання».

Проєкт TIPSTER реалізується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності та стійкості українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ до ЄС.

Основні завдання Експерта з розвитку торгівлі та експорту:

1. Надання підтримки щодо торгових угод, розвитку експорту та економічного партнерства з ЄС. 

2. Розробка рекомендацій до економічної політики стосовно збільшення обсягів і покращення структури експорту товарів України. 

Ідентифікація:

  • динамічно зростаючих ринків на основі вивчення динаміки імпорту товарів (за країнами/регіонами та продуктами, аналіз за 10-річний період); 

  • товарних груп, які вже виробляються в Україні та виробництво яких можна збільшити, для експорту на зростаючі ринки; 

  • товарних груп, які потребують будівництва нових потужностей (за критеріями наявності зростаючих ринків, сировини, швидкості будівництва тощо), для експорту на зростаючі ринки. 

3. Опис нової потенційної структури експорту товарів з України та її вплив на ціну та обсяг експортної виручки. 

4. Розробка пропозицій щодо розвитку експортоорієнтованих інвестицій в Україні на основі передового світового досвіду та галузевої пріоритетності; 

5. Оновлення завдань, які пропонується включити до Національного плану відновлення з метою збільшення експортних поставок України. 

6. Підготовка промо-матеріалів щодо обраних пріоритетних галузей (визначатиметься Мінекономіки): 

  • буклету про виставково-ярмаркову діяльність в Україні; 

  • буклету про виставково-ярмаркову діяльність за кордоном; 

  • оновлення буклета FTA. 

7. Підготовка експортного портфоліо для обраних галузей, перспективних для експорту, в тому числі згідно з Угодами про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA), включаючи, але не обмежуючись радіообладнанням, еко-дизайном обладнання, медичними приладами. 

8. Надавати інші послуги, які прямо не визначені в цьому переліку завдань, але можуть бути необхідними для успішної реалізації проєкту.

Кваліфікаційні вимоги:

  • документально підтверджені навички та вміння, а також професійний досвід у сфері торгівлі та експорту від 5 років;

  • високий рівень аналітичних та комунікаційних навичок;

  • досвід роботи в проєктах, фінансованих ЄС, або подібних проєктах, буде перевагою.

Резюме та супровідний лист зі вказаним досвідом роботи надсилайте на електронну адресу: office@fsr.org.ua 

Дедлайн: 09 серпня 2023 року 18:00.  

Активно до: 
09.08.2023