Шукаємо юриста у сфері технічного регулювання для Проєкту TIPSTER

Фонд підтримки реформ в Україні відкриває конкурс на вакансію юриста (правового експерта) у сфері технічного регулювання для Проєкту «TIPSTER: торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання» (далі також – «Проєкт).

Проєкт TIPSTER реалізується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності та стійкості українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ до ЄС.

Україна продовжує інтеграцію до Європейського Союзу. Однією зі стратегічних цілей УА/ПВЗВТ є укладення між ЄС та Україною Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA). З цією метою Сторона ЄС надала оцінку відповідності секторів, пов’язаних з технічними бар’єрами в торгівлі УА/ПВЗВТ, вимогам ЄС. У результаті були надані рекомендації щодо подальшого розвитку політики України та укладення ACAA.

У червні 2023 року лідери 27 країн ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Наступним кроком, який потребує ретельної підготовки Сторін, є відкриття переговорного процесу щодо укладення Угоди про вступ України до ЄС. Україна вже розпочала внутрішню підготовку до цього процесу, що включає попередній аналіз відповідності українського законодавства праву ЄС, створення робочих груп для аналізу досягнень і викликів у зв’язку зі вступом до ЄС, підготовку нової програми євроінтеграції. та приведення законодавства України до вимог ЄС, що охоплюватиме не лише зобов’язання, передбачені УА/ПВЗВТ, а й ті елементи права ЄС, які необхідні для вступу України до ЄС.

Саме тому ми шукаємо юриста, який надаватиме експертну підтримку Міністерству економіки України та іншим державним органам у подальшому діалозі з ЄС щодо ACAA та вступу до ЄС, визначення стратегічних орієнтирів для подальшого розвитку політики та приведення законодавства України у відповідність із законодавством ЄС та рекомендаціями місії ACAA у секторах, пов'язаних з технічними бар'єрами в торгівлі.

Основні завдання:

 • аналіз та підготовка правової інформації для підтримки діалогу між Україною та ЄС;

 • аналіз чинного законодавства України у сфері технічних бар'єрів у торгівлі та рекомендацій місії ACAA, надання консультацій щодо його вдосконалення;

 • розроблення законодавства на основі права ЄС та правових настанов щодо його застосування;

 • підтримка розроблення програмних документів та інструментів координації;

 • будь-який інший запитуваний юридичний супровід, пов'язаний з процесом усунення технічних бар'єрів у торгівлі.

Кваліфікаційні вимоги:

 • відмінні навички письмового, вербального та міжособистісного спілкування з аналітичними здібностями та здатністю синтезувати вхідні дані та відповідні висновки

 • комп'ютерна грамотність

 • відмінне знання української мови, робочий рівень англійської мови

Освіта: магістр або еквівалентний ступінь з права або міжнародного права, спеціалізація з права ЄС є перевагою.

Досвід:

 • понад 10 років професійного досвіду в європейських зносинах, державній службі та/або в тісно пов'язаних сферах;

 • принаймні 5 років досвіду роботи з/в парламенті/уряді/міністерствах;

 • принаймні 5 років спеціального професійного досвіду в адаптації законодавства та/або наданні експертизи проектів правових актів на відповідність acquis ЄС;

 • досвід роботи з багатосторонніми чи міжнародними організаціями та/або ЄС;

 • досвід, пов’язаний із впровадженням УА/ПВЗВТ між Україною та ЄС, достатнє знання національного законодавства України та політики ЄС у сфері технічного регулювання;

 • досвід підготовки аналітичних та стратегічних документів з планування політики та розроблення законодавчих актів;

 • досвід надання методичного супроводу є перевагою.

Резюме та супровідний лист зі вказаним досвідом роботи надсилайте на електронну адресу: office@fsr.org.ua з темою: юрист (правовий експерт) з технічного регулювання.

Дедлайн:  29 вересня 2023 року, 18:00.