ЄС і Німеччина нададуть українським малим підприємствам 50 грантів кожен до 10 000 євро

Програма EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини підтримає черговою хвилею грантів – кожен до 10 000 євро (або 400 000 у гривневому еквіваленті) – 50 малих підприємств, які постраждали від повномасштабного вторгнення та готові розвивати бізнес у сфері постачання товарів першої необхідності. 

«Європейський Союз і уряд Німеччини прагнуть допомогти, щоб українські компанії і надалі працювали та стали опорою для стійкості й розвитку економіки України. Гранти стимулюватимуть підприємства продовжувати економічну діяльність, створювати робочі місця і ланцюжки доданої вартості, що генеруватиме податки до державного і місцевого бюджетів. А значить, люди в Україні матимуть перспективи кращого життя», – пояснила Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Гранти потрібно буде використати протягом шести місяців для:

 • збереження та створення нових робочих місць (виплата заробітної плати, не більше 3 працівників);

 • закупівлі обладнання  та сировини чи матеріалів;

 • орендної плати за приміщення;

 • лізингу обладнання (за виключенням особистих видів транспортних засобів);

 • витрат, пов'язаних з переміщенням бізнесу;

 • консультаційних послуг (включаючи маркетинг і розвиток бренду);

 • послуг сертифікації.

«За даними дослідження, майже 40% українських підприємців прогнозують зростання оборотів бізнесу протягом 2023 року. Саме українські компанії відіграватимуть ключову роль у відбудові повоєнної економіки, тому важливо підтримувати та стимулювати розвиток вітчизняного бізнесу. Мінцифра прагне створити сприятливі умови для втілення амбітних проєктів зокрема малих підприємств. Дякуємо програмі EU4Business за підтримку українського бізнесу», – зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Хто може подати заявку на отримання гранту?

Суб’єкти господарювання, що зареєстровані в установленому законом порядку не пізніше як 31 грудня 2019 року на території України, що є підконтрольною уряду України; які тимчасово перемістилися з території адміністративно-територіальних одиниць або постраждали внаслідок бойових дій, мають можливість на момент подання заявки підтвердити збитки, яких вони зазнали, та продовжують здійснювати господарську діяльність.

Подати заяву можуть товариства з обмеженою відповідальністю, які відповідають таким критеріям:

 • основний вид економічної діяльності, який відповідає вимогам для отримання гранту;

 • у компанії працює від 11 до 49 співробітників;

 • власником є виключно громадяни України;

 • не здійснюють свою діяльність на тимчасово окупованих територіях України на дату подання заявки та не мають своїх дочірніх компаній у РФ, Білорусі та інших країнах із санкційного списку;

 • річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро.

Пріоритет при оцінці грантових заявок надаватиметься компаніям, які займаються виробництвом життєво необхідних товарів та послуг для громадян України або здійснюють свою діяльність у сфері охорони здоров’я або архітектури та інженерії. 

Відбір кандидатів триватиме до 10 вересня 2023 року. Комісія з оцінки буде складатися з незалежних бізнес-експертів. Відбір матиме два етапи. На першому етапі будуть вивірятися заявки на відповідність правилам. Другий етап – це інтерв'ю із представниками підприємства.  

Подати заявку на отримання гранту можна тут – https://diia.gov.ua/services/grant-vid-eu4business-dlya-malogo-biznesu

Довідкова інформація: 

Запланована хвиля грантів сприятиме реалізації цілей урядової ініціативи #єРобота під егідою Міністерства економіки України.

Грантові конкурси в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Проєкт реалізовано за сприяння Міністерства економіки УкраїниМіністерства цифрової трансформації України. Партнер з виконання – громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні». Подати заявку на грант можливо виключно через єдиний портал державних послуг Дія. Інформаційні партнери: Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.

За додатковою інформацією щодо програми EU4Business та нового грантового механізму звертайтеся, будь ласка, до проєктної команди: office@fsr.org.ua