Шукаємо юридичного експерта у сфері технічного регулювання

Фонд підтримки реформ в Україні» оголошує конкурс на вакансію юридичного експерта у сфері технічного регулювання для Проєкту «TIPSTER: Торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання» (далі також – «Проєкт»).   

Проєкт TIPSTER реалізовується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці  ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») виконавцем якого є  німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Метою Проєкту є зміцнення інституційних та нормативно-правових умов, які сприятимуть покращенню конкурентного середовища для бізнесу та постачальників послуг та розвитку їх експортного потенціалу шляхом розроблення експортної політики та політики сприятливого торговельного середовища для бізнесу та постачальників послуг та розвитку їх експортного потенціалу. Проєкт має на меті допомогти українським виробникам і підприємствам покращити їхній потенціал для експорту товарів і послуг шляхом розроблення детальної експортної політики та політики для сприяння торгівлі та посилення конкурентоспроможності МСП.

У червні 2023 року лідери 27 країн ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У листопаді 2023 року Єврокомісія рекомендувала Європейській раді розпочати переговори про вступ України до ЄС. На цьому етапі Україна має довести європейській стороні свою готовність до повної торговельно-економічної інтеграції та здатність протистояти конкуренції з боку ЄС. Відповідність продукції встановленим вимогам та ефективна система захисту споживачів, гармонізована з ЄС, є невідʼємними елементами функціонування ринкової економіки.

Україна поступово реформує системи технічного регулювання та захисту прав споживачів. Однією зі стратегічних цілей УА/ПВЗВТ є укладення між ЄС та Україною Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (ACAA) у трьох пріоритетних секторах: низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. З цією метою сторона ЄС надала оцінку секторів, пов’язаних з технічними бар’єрами в торгівлі з вимогами ЄС. У результаті надано рекомендації щодо подальшого розвитку в Україні системи технічного регулювання та ринкового нагляду. Разом з тим, підготовка до членства в ЄС вимагає узгодження всіх технічних вимог до продукції з законодавством ЄС.

Забезпечення належного обігу продукції на ринку, безпеки та доступу до ринку ЄС також вимагає врахування принципів захисту споживачів у поєднанні з ринковим наглядом та технічним регулюванням. 10 червня 2023 року було прийнято новий Закон України «Про захист прав споживачів», який наразі потребує імплементації на рівні підзаконних актів. Новий Регламент (ЄС) 2019/1020 щодо ринкового нагляду та відповідності продукції імплементується в Україні на рівні первинного законодавства та вимагатиме впровадження на рівні вторинного законодавства.

Відповідність технічним регламентам разом із новими правилами захисту прав споживачів і ринкового нагляду на основі вимог ЄС підвищить довіру до національних виробників і продуктів на ринку ЄС і гарантуватиме плавну інтеграцію в ЄС.

Саме тому ми шукаємо спеціаліста, який надаватиме юридичну експертну підтримку Міністерству економіки та іншим державним органам у подальшому діалозі з ЄС щодо ACAA та вступу до ЄС у сфері захисту прав споживачів у поєднанні з ринковим наглядом та технічним регулюванням та приведенням законодавства України у відповідність із законодавством ЄС . 

Основні завдання:

 • проведення аналізу прогалин законодавства України з правом ЄС, розробка таблиць узгодженості, де це необхідно;

 • надання коментарів та рекомендацій щодо приведення законодавства України у відповідність із законодавством ЄС;

 • надання підтримки у розробці законодавства на основі права ЄС;

 • проведення аналізу практик держав-членів ЄС щодо імплементації права ЄС;

 • надання будь-якої іншої юридичної підтримки, пов’язаної з наближенням законодавства та інтеграцією до ЄС.

Кваліфікаційні вимоги:

 • відмінні навички письмового, вербального та міжособистісного спілкування з аналітичною здатністю та здатністю синтезувати вхідні дані та відповідні висновки;

 • комп’ютерна грамотність;

 • відмінне знання української мови, робочий рівень англійської мови.

Освіта: магістр або еквівалентний ступінь з права або міжнародного права, спеціалізація з права ЄС є перевагою.

Досвід:

 • понад 10 років професійного досвіду в європейських справах, державній службі та/або в тісно пов’язаних сферах;

 • принаймні 5 років досвіду роботи з/в парламенті/уряді/міністерствах;

 • принаймні 5 років спеціального професійного досвіду в адаптації законодавства та/або наданні експертизи проектів правових актів на відповідність acquis ЄС;

 • досвід впровадження Угоди про асоціацію між ЄС та Україною/ПВЗВТ;

 • спеціальний досвід у розробці законодавства України у сфері захисту прав споживачів, достатні знання політики технічного регулювання та ринкового нагляду України та ЄС;

 • досвід підготовки аналітичних та стратегічних планових документів.

Резюме та супровідний лист зі вказаним досвідом роботи надсилайте на електронну адресу: office@fsr.org.ua з темою: юридичний експерт у сфері технічного регулювання.

Дедлайн:  30 листопада 2023 року, до 18:00.