Мінекономіки запрошує до участі у Міжнародному форумі “Цифровізація системи інфраструктури якості України: міжнародний досвід, національний контекст”
Форум організований за ініціативи департаменту технічного регулювання Мінекономіки та за підтримки проєкту TIPSTER Фонду підтримки реформ в Україні та програми міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), яка фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Дата: 11 жовтня 2024 року
Час: 09:00 – 14:00 за київським часом
Формат: гібридний формат (офлайн та онлайн) /безкоштовно.
Реєстрація: 9:00 – 10:00 за київським часом
* Буде забезпечено синхронний переклад (англійська/українська).
Цифрова трансформація відіграє дедалі більшу роль в економічному відновленні та впровадженні реформ в Україні в усіх сферах. Розвиток цифрової економіки України полягає у створенні ринкового попиту та формуванні потреб щодо використання бізнесом та суспільством цифрових технологій, продуктів та послуг в українських секторах промисловості для забезпечення їх ефективного функціонування, підвищення конкурентоспроможності, зростання обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення. Шлях до цифрової економіки пролягає через внутрішній ринок виробництва, використання та споживання інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій.
Цифрова трансформація впливає на всі аспекти життя, і інфраструктура якості не є винятком. Цифровізація спонукає до подолання викликів і вносить зміни до основних складових інфраструктури якості – стандартизації, метрології, оцінки відповідності, акредитації та ринкового нагляду. Автоматизація процесів, розвиток науки про дані, застосування хмарних технологій, цифрових машинозчитуваних документів відіграє значну роль в системі інфраструктури якості та пов’язані з нею послуги. Поєднання та інтеграція процесів цифровізації в інфраструктуру якості відіграє важливу роль у впровадженні нових технологій та інновацій в систему, що також відіграє важливу роль в рамках підготовки України до вступу в ЄС, зокрема, і в контексті підготовки до укладення Угоди АСАА.
Основна мета: підвищити обізнаність бізнесу щодо ролі і значення цифровізації в інфраструктурі якості України, сучасного стану цифровізації процесів та послуг, застосування цифрових технологій як інструменту підвищення якості послуг та конкурентоспроможності вітчизняного виробництва, основними міжнародними та європейськими цифровими практиками, рішеннями та ініціативами.
Ключові завдання: ознайомитися з основними досягненнями, проблемами та викликами у сфері цифровізації інфраструктури якості та окреслити шляхи оптимізації і трансформації процесів надання послуг у сфері інфраструктури якості, що сприятиме зміцненню технологічного потенціалу, конкурентоспроможності бізнесу та інтеграції до єдиного ринку ЄС.
До участі у Форумі запрошуються представники:
✓ центральних органів виконавчої влади, які здійснюють функції технічного регулювання у відповідних сферах діяльності;
✓ державних підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, оцінки відповідності, метрології та метрологічної діяльності,
✓ виробників та бізнесу, зацікавлених у виробництві та експорті промислової продукції України, інших заінтересованих сторін.