Дерегуляція та спрощення ведення бізнесу приваблять інвесторів в Україну – Президент на Нацраді реформ

29 серпня 2016 року відбулося 21-е засідання Національної ради реформ, яке було присвячене реформі дерегуляції.

Президент Петро Порошенко на засіданні наголосив на важливості продовження дерегуляції, спрощення ведення бізнесу та залучення інвесторів в Україну. 

"Залучення інвестицій і дерегуляції є надзвичайно актуальними. Для економічного розвитку держави створення бізнес-клімату – є життєво необхідною позицією", – сказав Петро Порошенко.

Президент зауважив, що не йдеться виключно про показник кількості коштів, що були залучені у вигляді прямих іноземних інвестицій до української економіки. Це позиція створення нових робочих місць, забезпечення надходження податків до державного і місцевих бюджетів. І справедлива судова система, коли інвестор може знайти захист, і справедлива податкова система, де  платник податків вважається першою людиною в державі, і справедлива митна система, і ефективна боротьба з корупцією, і прозора та ефективна приватизація, і ефективно функціонуючий фондовий ринок.

"Все це – складові привабливого інвестиційного клімату в Україні", – зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що за останні два роки було здійснено низку дуже важливих кроків. "Значно спрощена процедура відкриття бізнесу: на 40% скорочено кількість документів, які необхідно подати і кількість часу, який треба витратити для того, щоб відкрити бізнес в Україні.  Скорочено зі ста сорока трьох до вісімдесяти чотирьох кількість дозволів. Це знайшло своє відображення в рейтингу Doing Business, де Україна значно покращила свої показники", – сказав він.

За словами Глави держави, втричі скорочено кількість перевірок Державною фіскальною службою, і це, в першу чергу, стосується малого та середнього бізнесу. "Ми сьогодні маємо створити умови, які забезпечать ефективне функціонування  тим, хто прийняв  на себе відповідальне рішення почати займатись бізнесом, створювати робочі місця, платити податки", –наголосив Президент.

Петро Порошенко окремо наголосив на діях Національного банку, який у дуже непростих умовах знайшов можливість виконати його доручення і забезпечити відновлення можливості виплати дивідендів, і зменшення відсотку обов’язкового продажу валютної виручки експортерами, і створив можливості виведення дивідендів, які зароблені в Україні іноземними інвесторами, і спрощення купівлі-продажу валюти на міжбанку і інші заходи. "Це дуже позитивний сигнал НБУ і української влади українському бізнесу", – наголосив Президент.

За його словами, необхідно продовжити рішучі дії в напрямку подальшої дерегуляції.  "Це те, чого чекає від нас бізнес", – сказав Президент.

Глава держави зауважив, що наприклад, підключення до електромереж в Україні в середньому триває за оцінками Світового банку 263 дні. Для порівняння в Південній Кореї таке підключення відбувається за 18 днів. За його словами, левову частину цих дозвільних рішень потрібно скасувати, а решту передати на місця. "Нема чого з Києва чекати дозволу для того, щоб ефективно забезпечити ведення бізнесу", – зазначив Президент.

Петро Порошенко зауважив, що йдеться не лише про скорочення кількості ліцензій, дозволів, сертифікатів. Процедури в будівництві та процедури експорту також потребують істотного спрощення.

За словами Глави держави, така лібералізація ведення бізнесу привабить іноземних інвесторів і йдеться не лише про європейських. Переговори під час його візитів у південно-східну Азію засвідчили інтерес інвесторів, які готові прийти в Україну. Президент нагадав, що під час регіональних поїздок по Україні брав участь у відкритті чотирьох потужних підприємства з іноземними інвестиціями.

"Я думаю, що  це є дуже добрий приклад", – сказав Президент, додавши, що це дозволяє збільшити надходження до бюджету, створює робочі місця.

Пряма мова

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

"Під час засідання Національної ради реформ наголосив на важливості створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку економіки.

Одним із таких кроків стало прийняття рішення щодо створення Офісу залучення інвестиції – головної точки входу інвесторів до тих чи інших інвестиційних проектів.

Вважаю, що взаємодія Офісу залучення інвестицій та Національної інвестиційної ради на чолі з Борисом Ложкіним дасть потужний поштовх для розвитку економіки і реалізації інвестиційних проектів. В України є надзвичайно великий потенціал і наше завдання – добитись того, щоб як внутрішні, так і зовнішні інвестиції були максимально успішними. А це дасть поштовх сталому розвитку економіки і дозволить підняти рівень життя українців". 

Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр України:

"Дерегуляція – це, передусім, антикорупційна реформа. Разом із приватизацією, вона має знищувати передумови для корупції, викорінювати це явище. Це також і реформа держслужби, бо в рамках реформи переглядаються функції держслужбовців, їх кількість зменшується, або вони стають більш чіткими і прозорими". 

Джерело

Переглянути усі матеріали засідання, презентації доповідачів та отримати більш детальну інформацію про порядок проведення зустрічі можна за посиланням.

Читати також: Національна рада реформ затвердила концепцію Ефективного регулювання, яку презентували Мінекономрозвитку.

Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці Національної ради реформ України в соціальній мережі facebook.

Також Ви можете бути першим в курсі всіх останніх подій, підписавшись на розсилку на головній сторінці сайту reforms.in.ua