На наcтупному засіданні Національної ради реформ її учасники заслухають звіти міністрів щодо ситуації із впровадженням системи допорогових електронних закупівель у міністерствах, повідомив на брифінгу Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
«Ще не всі міністерства перейшли на електронні закупівлі, тому Нацрада вирішила на наступному засіданні заслухати звіти міністрів щодо їх запровадження», – повідомив Заступник Глави АПУ.
Загалом до системи електронних закупівель мають приєднатися 15 міністерств. На сьогодні приєдналися шість. «Ще три – в процесі підключення. Чотири – вивчають питання. Міністерство освіти та науки, Міністерство регіонального розвитку та Міністерство фінансів поки що не розпочали процес розгляду та використання системи допорогових електронних закупівель», – повідомив Д.Шимків.
Заступник Глави АПУ поінформував про підсумки засідання Національної ради реформ 16 квітня. Було обговорено чотири питання. Особливу увагу було приділено реформі охорони здоров'я. «Президент зазначив, що це одна з найбільш занедбаних та корумпованих галузей, що потребує першочергового реформування. Центром уваги має стати не ліжко-місце, а конкретний пацієнт. Головний показник ефективності – збільшення тривалості життя», – зауважив Дмитро Шимків.
За підсумками розгляду Програми просування України у світі Глава держави доручив винести це питання на розгляд Ради коаліції, оскільки «це є питанням іміджу України», повідомив Дмитро Шимків. Після цього пропозиції будуть передані до Виконавчого комітету реформ для того, щоб це питання було розглянуто на найближчому засіданні Нацради.
Дмитро Шимків на засіданні презентував концепцію Фонду фінансування державної служби. «Для того, щоб підтримати ті команди реформаторів, які прийшли сьогодні з бізнесу у різні міністерства та відомства, необхідно створити фонд, який би міг їх забезпечити відповідним фінансуванням», – зазначив він. Зважаючи на ситуацію в країні, надійшла пропозиція щодо фінансування фонду за рахунок міжнародної допомоги. «Фонд має фінансуватися за допомогою міжнародних коштів, можливо із залученням діаспори чи Світового конгресу українців. Або він може бути створений ЄС, і кошти надходитимуть до спеціального фонду державного бюджету, що дозволятиме використовувати ці ресурси за цільовим призначенням», – сказав він.
При цьому Дмитро Шимків зауважив, що йдеться лише про фінансування осіб, які перебувають виключно на державній службі, а не працюють на державних підприємствах. За його словами, Президент поставив завдання вже найближчим часом подати пропозиції на розгляд Національної ради реформ щодо фінансування державної служби.
Нацрада обговорила також новий закон про прокуратуру, який вступає в дію з 26 квітня. «Система ще не підготовлена до цього. Закон проєвропейський – при його розробці було враховано стандарти Словенії. Але він не відповідає реаліям в Україні – він запроваджує нові механізми в системі, яка ще не очищена. Отже, був представлений план перехідного періоду в 4 етапи, розрахований на рік, після чого закон вступить в силу у повному обсязі», – повідомив Заступник Глави АПУ.
Щодо результатів роботи Нацради реформ, Дмитро Шимків зазначив, що загалом нею було прийнято 69 рішень, 35 з яких виконано, а 31 – у процесі виконання. Слідуючи рішенням, ухваленим Нацрадою, прийнято низку антикорупційних законів, закон про ринок природнього газу, законопроекти щодо реєстрації та державних закупівель ліків, щодо відкритих даних, у першому читанні ухвалено законопроект про електронні петиції. Закон про державну службу затверджений Кабінетом Міністрів та внесений до Верховної Ради.