Національна модель управління реформами погоджена на засіданні Національної ради реформ.
"Рада затвердила перелік відповідальних осіб за низку пріоритетних реформ, які наразі впроваджуватимуться в Україні. Відповідальний за реформу – це політичній лідер реформи, профільний міністр або голова відомства", – зазначив Заступник Глави Адміністрації Президента України, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків.
Кожен відповідальний за реформу має створити цільову команду реформ та призначити із своїх заступників керівника цієї команди. Кожна цільова команда реформ має розробити «пакет», який включає концепцію реформи, план, ключові показники вимірювання її ефективності тощо.
Кожна цільова група, яка займається розробкою реформи, повинна визначити 20-30 показників, які будуть визначати хід реформи, ці показники мають бути публічними. Прогрес по кожній позиції відслідковуватиметься щоквартально і визначатиметься у вигляді відсотку від 0 до 100. Кожна позиція матиме питому вагу в загальному показнику по реформі. У залежності від прогресу певна реформа позначатиметься кольором за принципом «світлофор» (відповідно зеленим, жовтим, красним). Така спеціальна модель моніторингу процесу реформ була розроблена за допомогою експертів представництва Європейського Союзу в Україні.