У Львові відбулося Громадське обговорення проєкту Експортної стратегії України

"Найважливіше те, що Експортна стратегія зараз розробляється професійно, і це насправді великий крок вперед. Експорт — це бізнес, і важливо постійно працювати з бізнесом, обговорювати, визначати пріоритети і допомагати зрозуміти, куди рухатися. Якщо ми зможемо налаштувати механізми реалізації цієї стратегії, бізнесу буде набагато легше працювати на нових ринках", — Володимир Коруд, віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати.

2 квітня у Львові відбулося Громадське обговорення проєкту Експортної стратегії України, до якого долучилися представники регіональних органів влади, місцевого самоврядування, бізнес асоціацій та провідні експортери із західних регіонів України. 

Мета заходу полягала в обговоренні проєкту Експортної стратегії України та плану заходів для отримання зворотного зв'язку від всіх заінтересованих сторін.

Заступник Міністра економіки України Тарас Качка та директор ДП “Укрпромзовнішекспертиза” Володимир Власюк презентували проєкт Експортної стратегії України.

У ході обговорення особливу увагу було приділено таким ключовим аспектам:
🔸Підходи до розроблення стратегії;
🔸Роль експорту в національній економіці;
🔸Можливості та бар’єри для розвитку українського експорту;
🔸Місія та стратегічні цілі стратегії;
🔸Імплементаційна частина.

Учасники заходу активно долучилися до обговорення, ставили запитання, висловлювали пропозиції та ділилися власним досвідом. Такий відкритий діалог став вагомим внеском у формування ефективної Експортної стратегії, що враховує потреби бізнесу та сприятиме зростанню регіонального економічного потенціалу.

Після завершення заходу учасники поділилися своїми міркуваннями щодо значення Експортної стратегії для України:

"З часів здобуття Незалежності експортна стратегія була важлива, але часто не знаходила підтримки серед тих, хто був при владі. Зараз ми маємо фахові підходи, і бізнес-середовище розуміє необхідність її ефективного впровадження", —  Володимир Волошин, президент Інституту міжнародних економічних досліджень.

"Експортна стратегія дає можливість зорієнтуватися в потоці глобальних трендів і знайти своє місце, що важливо для розвитку місцевого бізнесу, який орієнтується на експорт, зокрема до Європейського Союзу. Водночас, важливо диверсифікувати експорт та підтримати місцевого виробника через регуляційні заходи й рутинний супровід, щоб забезпечити доступ на нові ринки", — Вадим Табакера, директор Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації. 

Громадські обговорення проєкту експортної стратегії України невдовзі відбудуться також в Одесі, Дніпрі та Києві. Слідкуйте за оновленнями!

Захід організовано в рамках проєкту “TIPSTER: Торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання”, що реалізовується Громадською спілкою «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA (“Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі”), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.